RAR بررسی ابزار قدرتمند مدیریت فایل های فشرده : حتما این ابزار را امتحان کنید !

RAR یک قالب پرونده‌های رایانه‌ای فشرده سازی است؛ که اصلیت آن در داس بود که بعد از مدتی در سیستم عامل‌های دیگر نیز به وجود آمد. این فرمت متن باز نیست اما نرم‌افزارهای دیگر برای بازکردن این فرمت افزونه‌های لازم را دارا می‌باشند.

معرفی نرم افزار :

فشرده سازی فایل ها در فرمت RAR یا Zip، می تواند حجم آنها را به طرز شگفت انگیزی کاهش دهد. مضاف بر این، با این روش می توانید انواع فایل با فرمت های گوناگون را در یک فولدر بسته بندی کرده و حتی برای تأمین امنیت رویش رمز عبور بگذارید. این برنامه در داخل خود قسمت مدیریت فایل را گنجانده است که کار کاربر را راحت تر میکند و سرعت عملکرد مناسب این برنامه نیز توانسته مخاطبان را از خود راضی نگهدارد.

RAR

RAR

پس RAR را هم روی گوشی نصب کنید تا اگر فایلی را به صورت فشرده دانلود کردید بتوانید به راحتی در گوشی هم بازش کنید، یا اگر خواستید بتوانید فایلی را فشرده کنید تا مجبور به تکه تکه ارسال کردن آن نشوید.

باز کردن فایل فشرده :

اگر قصد خارج کردن فایلی از حالت فشرده را دارید، تیک کناری آن را زده و آیکون کتاب به همراه فلش در نوار بالا را بزنید. سپس در صورت نیاز رمز عبور را وارد نمایید تا عملیات شروع شود و فایل ها از حالت فشرده خارج گردند. خوشبختانه عملکرد برنامه در مواجهه با فایل های رمز دار مثبت بود و با مشکلی مواجه نشدیم. همچنین فایل های فشرده حجیم نیز به خوبی با اپلیکیشن RAR سازگاری دارند.

فشرده کردن فایل ها :

با این برنامه علاوه بر باز کردن فایل‌های فشرده، امکان فشرده کردن فایل‌های خودتان راهم دارید. در محیط اپلیکیشن علاوه بر شناسایی فایل‌های فشرده، لیست کل فایل‌های گوشی را ملاحضه خواهید کرد که مایل به فشرده کردن هر کدام بودید، کافی است بعد از تیک زدن، از منوی بالای صفحه به بخش فشرده‌سازی بروید و درآن بخش مشخص کنید که مایل به فشرده کردن فایل در چه فرمتی هستید، ZIP یا RAR.

 RAR

RAR

دیگر امکانات :

از تنظیمات دیگر پیش از فشرده سازی می توان به انتخاب نام و محل ذخیره فایل فشرده، گذاشتن رمز عبور و تعیین میزان فشرده سازی اشاره نمود. البته عکس این کار را هم می توان در RAR for Android انجام داد.

بدین معنی که با باز کردن یک فایل فشرده در محیط اپلیکیشن، می توانید محتویاتش را در حافظه SD یا داخلی Extract کنید. فایل های فشرده با فرمت های RAR، ZIP، TAR، GZ، BZ2، XZ، 7z، ISO و ARJ از جمله فرمت هایی هستند که اپلیکیشن مذکور توانایی باز کردنشان را داراست. از تنظیمات مهم این بخش هم می توان به توانایی Overwrite کردن فایل ها و تعمیر فایل های فشرده مشکل دار اشاره کرد.

حرف آخر :

به غیر از مواردی که گفتیم، تنظیمات ریز و درشت فراوانی برای مدیریت این فایل ها و حتی مشاهده بنچمارک فرآیند فشرده سازی در اختیار کاربران RAR for Android قرار گرفته تا بتوان آن را کامل ترین ابزار فشرده سازی در سیستم عامل اندروید دانست.

از کجا دانلود کنیم ؟

دانلود از کافه بازار

دانلود از آیتونز

9.5 امتیاز
  • گرافیک 9
  • سرعت 9.5
  • استفاده پذیری 10
  • امتیاز کاربر (0 امتیاز) 0

۱ دیدگاه

نظر خود را با ما در میان بگذارید