Parallyzed بررسی بازی پرلایزد : حسادت میان دو خواهر این بازی را از دست ندهید!

Parallyzed  بازی جدید و فوق العاده زیبا با طراحی نوآورانه برنده بهترین های فستیوال گوگل از استودیوی بازیسازی Double Coconut برای اندروید و ای او اس  است تا به این لحظه بیش از 50 هزار بار توسط کاربران اندرویدی سراسر جهان دریافت شده و از محبوب ترین ها به شمار می رود!

معرفی گیم پلی :

Parallyzed روایتگر حسادت میان دو خواهر به رنگ‌های قرمز و آبی است. زمانی که آنها در حال تاب‌بازی‌ هستند، حسادت خواهر قرمز رنگ به عنوان نماد خون باعث می‌شود تا او خواهر آبی رنگ (نماد آسمان) را از روی تاب هل دهد و به زمین بیندازد. اما این حسادت کودکانه نتیجه‌ای جز به کما رفتن خواهر آبی رنگ نداشت.هرچند عجیب و غریب بودن ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود.

Parallyzed

Parallyzed

اینجاست که بازیکن نقش خود را می یابد. آبی را از کما نجات داده و او را به زندگی بازگردانید. تمام مکانیزم های گیم پلی Parallyzed پیرامون همین ارتباط بین خواهرها می چرخند. هر مرحله قرمز باید با کنترل ذهن آبی، بدنش را حرکت داده و او را از چالش های پیش رو نجات دهد.

روند گیم پلی :

روند بازی به این شکل است که باید خواهرها را به صورت همزمان هدایت کنید. نمایشگر به دو قسمت تقسیم می‌شود و در هر یک از قسمت‌ها یکی از خواهرها قرار دارد و شما باید سعی کنید تا بدون برخورد با موانعی که در مقابل‌تان ظاهر می‌شود از روی آنها بپرید. البته بازی دو کنترل ساده دارد: با لمس سمت چپ نمایشگر، هر دو خواهر به صورت همزمان می‌پرند و با لمس سمت راست نمایشگر می‌توانید جای دو خواهر را با یکدیگر تغییر دهید. به این ترتیب با نزدیک شدن موانع باید با توجه به اندازه و رنگ مانعی که در مقابل‌تان قرار دارد، جای دو خواهر را تغییر دهید یا با پرش‌هایی از برخورد با آنها جلوگیری کنید.

Parallyzed

Parallyzed

با رسیدن به موانع بلند باید جای قرمز را با آبی عوض کنید تا بتوانید مانع را پشت سر بگذارید. علاوه بر این موانع، در طول مسیر با تعدادی نور قرمز و آبی رنگ نیز برخورد خواهید کرد، شما باید با عوض کردن به موقع جای این دوخواهر، نور هم‌رنگ خودشان را به آن‌ها برسانید. به عنوان نمونه مانعی را جلوی آبی می بینید، در صورتی که قرمز بدون هیچگونه مشکلی می تواند راهش را ادامه می دهد. بنابراین مجبورید با قرمز بپرید تا خواهرش هم با انجام رفتاری مشابهی، یک قدم به بیداری نزدیک شود. طبیعتا همین مسئله به تنهایی می تواند سختی Parallyzed را افزایش دهد، چون نیازمند دقت فراوان هستید. با این وجود ساخته Double Coconut وقتی روی دیگرش را نشان می دهد که بدانید خواهرها هر از چندگاهی باید جای خود را تغییر دهند.

گرافیک گیم پلی ؟

طراحی بازی از نقاط قوت Parallyzed است که می‌توان به آن اشاره کرد. مراحل طراحی زیبایی دارند و از سوی دیگر با یکدیگر متفاوت هستند. در حالی که در ابتدا هر دو خواهر از سمت چپ به سمت راست حرکت می‌کنند، با ورود به مراحل بالاتر شاهد حرکت خلاف جهت آنها خواهید بود که همین موضوع کنترل این دو شخصیت را چالش‌برانگیز می‌کند. جهان بازی تاریک است و با داستان غم‌انگیز بازی هماهنگی دارد.

و پس از آن با منویی با طراحی بسیار زیبا و کمی ترسناک رو به رو خواهید شد. از جذابیت محیط بازی نیز هرچه بگوییم کم گفته‌‌ایم! نورپردازی و طراحی مراحل هرکدام در جای خود بسیار عالی از کار در آمده. حتی دوستان سازنده برای ایجاد تنوع در بازی، علاوه بر تغییر محیط اندکی گیم‌پلی بازی را نیز دست‌کاری کرده‌اند.

Parallyzed

Parallyzed

حرف اخر :

استودیو سازنده با ترکیب سه المان «سادگی»، «سرعت» و «چالش» که سومی بیشتر از همه خود نمایی می کند، تجربه ای فراموش نشدنی به ارمغان آورده است. خوشبختانه موسیقی هم همین روند را پیش گرفته و قطعه موجود به خوبی با بقیه بخش های بازی هماهنگ است. حرف های خود را تنها با یک پیشنهاد به پایان می رسانیم؛ مهم نیست طرفدار چه عناوینی باشید، تجربه Parallyzed را از دست ندهید.

از کجا دانلود کنیم ؟

دانلود از آیتونز

دانلود از کافه بازار

8.8 امتیاز
  • گرافیک 9
  • خلاقیت 9
  • سرعت 9.5
  • ارزش آموزشی 8.5
  • سهولت بازی 8
  • امتیاز کاربر (1 امتیاز) 8.5

نظر خود را با ما در میان بگذارید