بررسی مرورگر Firefox Focus : مرورگر ضد تبلیغات برای اندروید و ای او اس منتشر شد

 Firefox Focus موزیلا مرورگر جدیدی را جدیدا منتشر کرده است که به طور خودکار دامنه وسیعی از ردیاب های آنلاین را از بین می برد و به راحتی گذرواژه ها و کوکی ها را پاک کنید، بنابراین مواردی مانند تبلیغات ناخواسته را دنبال نخواهید کرد.تا بعد از ۱ سال از انتشار نسخه iOS آن، از امروز کاربران اندروید نیز قادر به استفاده از این اپلیکیشن هستند.

معرفی مرورگر :

از آنجایی که کاربران اندروید با محدودیت‌های iOS روبرو نیستند به راحتی قادرند فایرفاکس فوکوس را به عنوان مرورگر پیش‌فرض گوشی خود انتخاب کنند.تنها مسئله‌ی مورد تمرکز، امنیت کاربر است. Firefox Focus از تب‌ها و افزونه‌ها یا مدیریت اکانت‌ها پشتیبانی نمی‌کند. در این مرورگر تنها کاری که می‌توانید انجام دهید، وارد کردن آدرس یک وب‌سایت و مرور آن است؛ اما در عوض این مرورگر با مسدود کردن پیش‌فرض تبلیغات و Tracker‌-ها محیطی امن و سریع برای شما به ارمغان خواهد آورد.در بخش پایینی صفحه یک آیکون «سطل آشغال» وجود دارد که با لمس آن می‌توانید به‌سرعت صفحه‌ای را که در آن حضور دارید، ببندید و تاریخچه‌ی آن را در History حذف کنید.

Firefox Focus

Firefox Focus

به لطف تعبیه کردن مسدود کننده‌هایی که رفتار کاربر را زیر نظر می‌گیرند، در مرورگر فایرفاکس فوکوس شاهد افزایش سرعت نیز هستیم. به این ترتیب مروگر فایرفاکس فوکوس برای گوشی‌هایی که از لحاظ سخت‌افزاری ضعیف هستند یا افرادی که به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند نیز گزینه خوبی است.

همان‌گونه که اشاره کردیم فایرفاکس فوکوس را پیش از این در iOS نیز شاهد بودیم، نسخه iOS فایرفاکس فوکوس در واقع یک نمایشگر ساده صفحه‌های اینترنتی است که tracker‌ها در آن مسدود شده‌اند.

نسخه اندروید فایرفاکس فوکوس نیز نسبت به سایر مرورگرهای تراز اول، حرف زیادی برای گفتن ندارد. در این مرورگر شاهد نمایش تعداد صفحه‌های تبلیغاتی که مسدود شده‌اند هستیم. از طرف دیگر اگر کاربر در حین مشاهده مطالب یک وب‌سایت با مشکل برخورد کرد می‌تواند ویژگی‌ tracker blocker را غیر فعال کند تا مطالب سایت به راحتی باز شود.

به گفته موزیلا :

 ما معتقدیم که همه باید زندگی خود را به صورت آنلاین کنترل کنند. این چیزی است که ما از سال 1998 با آن مبارزه کرده ایم.

زمانی هم که فایرفاکس فوکوس در پشت‌زمینه گوشی باز است، به کاربر هشدار داده می‌شود تا تاریخچه مرور صفحه‌های وب‌سایت را پاک کند.

حرف آخر :

در نتیجه امیدواریم با اضافه شدن ویژگی‌های جدید در فایرفاکس، این مرورگر و نسخه‌های مختلف آن بتوانند در مقابل مرورگرهای بزرگ به خوبی رقابت کنند.اگر می‌خواهید شانسی به Firefox Focus بدهید، می‌توانید از لینک این برنامه در پایین استفاده کنید.

از کجا دانلود کنیم ؟

دانلود از آیتونز

google play

10.0 امتیاز
  • سرعت 10
  • استفاده پذیری 10
  • ارزش اموزشی 10
  • سهولت 10
  • امتیاز کاربر (1 امتیاز) 8.5

نظر خود را با ما در میان بگذارید