بررسی بازی Brothers: a Tale of two Sons : داستان غم انگیز دو برادر شاهکار فوق العاده

بازی Brothers : جیمز فارس، مدیر فیلمبرداری سوئدی، برنده جایزه انتقامجویانه، بازی ماجراجویانه Brothers شناخته شده است و اساسا توسط Starbreeze Studios توسعه یافته است همچنین برنده بیش از 50 جایزه از جمله Game of Year، BAFTA، DICE شده است.استودیوی بازی سازی Starbreeze سازنده بازی هایی نظیر The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay و The Darkness در بازی جدید خود از این ایده استفاده کرده است.

معرفی گیم پلی :

همان طور که از نام این عنوان پیدا است، بازی داستان دو برادر را روایت می کند که جز یکدیگر و پدر بیمارشان، هیچکس دیگری ندارند. بیماری پدر باعث می شود تا این دو برادر، برای به دست آوردن داروی مورد نیاز پدرشان، پا به سفری طولانی و خطرناک بگذارند و وارد دنیایی شبیه کتاب داستان شده اند، تنها سلاحشان ذهن آنهاست و فقط کمک همدیگر را دارند. اما هر چه در بازی پیش می روید، با المان های تازه و جذابی در داستان مواجه می شوید که روایت آن را از حالتی تکراری و کلیشه ای، خارج می سازد.

از هر دو کاراکتری که در بازی می توانیم کنترل آن ها را به دست گیریم، هیچ اطلاعات دیگری جز نسبت آن ها با یکدیگر در دسترس نیست. چرا که این دو کاراکتر و هر شخصیت دیگری که در بازی وجود دارند، از آوا هایی ناشناخته برای ارتباط برقرار کردن استفاده می کنند و تقریبا هیچ دیالوگی میان کاراکترها رد و بدل نمی شود.

روند گیم پلی :

به عبارت دیگر این دو برابر از یک ذهن واحد استفاده می کنند و این ذهن واحد هم همان ذهن شماست و آن هم به تنها کار کردن عادت دارد. ولی با این حال وقتی چندین بار این دو برادر را کنترل کنید تا پازل های محیطی را حل کنند و یا از خطرات دوری کنند اتفاق جالبی می افتد. شما یاد می گیرید! بعد از مدتی بهتر از قبل آنها را کنترل خواهید کرد.

بازی Brothers

بازی Brothers

بازی Brothers داستانش را با معرفی کردن المان های جدید در گیم پلی همیشه تازه نگه می دارد (بهترین آن برای من زمانی بود که دو برادر با یک طناب به یکدیگر وصل شده بودند و باید خود را از لبه ای به لبه دیگر پرت می کردند). برخلاف دیگر هم قطارانش، مکانیزم های گیم پلی Brothers تکرار نمی شوند. این مکانیزم ها در یک مرحله معرفی می شوند، آنها را انجام می دهیم و بازی ادامه می یابد. این زمان کوتاه برای هر مکانیزم که کمتر از سه ساعت هم طول می کشد، نشان می دهد که هدف سازندگان در این بازی منحصر به فرد بودن است نه رسیدن به زمان طولانی با ارائه چیزهای تکراری.

گرافیک گیم پلی :

بازی Brothers اثری هنری است و نباید بخش موسیقی و گرافیک آن را نیز دست کم گرفت. موسیقی های بازی تمی آرام و دل نشین دارند. آن قدر دل نشین که شاید شما را برای دانلود قطعات آن ترغیب کنند.اما بخش گرافیک نیز بسیار عالی و پر جزئیات طراحی شده. چشم انداز های زیبا، محیط های سر سبز و شگفت انگیز، به خوبی توانسته اند محیطی که داستان در آن روایت می شود را به تصویر بکشند.

به سختی می توان مرحله ای را یافت که بدون منظره ای زیبا و خیره کننده باشد. این صحنه ها نه تنها زیبا هستند بلکه نشان می دهند که این دو برادر چه دنیای بزرگی را باید برای رسیدن به هدفشان طی کنند و اینکه چقدر این همکاری برای موفقیت شان مهم است.

بازی Brothers

بازی Brothers

حرف آخر :

بازی Brothers از آن دسته از بازی هایی است که در مدت زمانی بسیار کوتاه می تواند شما را مسحور خود سازد و از نظر نگارنده، عنوانی است که هر گیمری، حداقل برای یک بار هم که شده، باید به تجربه ی آن بنشیند.نسخه اندروید ان قابل دسترس است پیشنهاد میکنم تجربه این بازی زیبا را از دست ندهید.این یک سفر است که هرگز فراموش نخواهید کرد ….

از کجا دانلود کنیم ؟

google play

9.6 امتیاز
  • گرافیک 10
  • خلاقیت 10
  • سرعت 9
  • ارزش آموزشی 10
  • سهولت بازی 9
  • امتیاز کاربر (1 امتیاز) 9.8

نظر خود را با ما در میان بگذارید