اخبار شبکه اجتماعی : زبان فارسی رسماً به اینستاگرام اضافه شد

اخبار شبکه اجتماعی اینستاگرام :

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اینستاگرام در جدیدترین به روز رسانی خود، زبان فارسی را به جمع زبان هایش اضافه کرد. شبکه اجتماعی که این روزها تغییرات زیادی را به خود دیده است، در نسخه 10.28 زبان فارسی را به مجموعه زبان های خود اضافه کرده است و ازین پس کاربران می توانند با مراجعه به منو تنظیمات، وارد بخش زبان ها شوند و زبان فارسی را انتخاب کنند. از این پس کاربران ایرانی می‌توانند از اینستاگرام به زبان شیرین پارسی استفاده کنند.

برای فارسی کردن زبان کافیست زبان دستگاه خود را از بخش تنظیمات و Language به فارسی تغییر دهید و سپس یکبار اینستاگرام را باز و بسته کنید. اگر این روش مؤثر نبود پس از تغییر زبان کافیست اینستاگرام خود را یکبار Uninstall کرده و دوباره دانلود و نصب کنید. توجه داشته باشید برای ورود به اکانت خود طبعاً باید نام کاربری و رمز عبورتان را به یاد داشته باشید.

گفتنی است می‌توانید اینستاگرام را از بخش زبان دوباره انگلیسی کنید اما از آن‌جا که فارسی در این لیست قرار ندارد برای فارسی کردن مجدد باید اپلیکیشن را حذف کرده و دوباره نصب کنید.

متأسفانه در تنظیمات و در بخش زبان هنوز زبان فارسی به صورت رسمی اضافه نشده است. به این ترتیب شاید باید چند روزی برای اضافه شدن آن منتظر بمانید. همان‌طور که می‌بینید هنوز بسیاری از بخش‌های انگلیسی ترجمه نشده است.

اصطلاحات انگلیسی در اینستاگرام و معادل‌های فارسی :

فالور= دنبال کننده

فالویینگ = دنبال شونده (دنبال کردن!)

لایک = پسند

پروفایل = نمایه

ریپورت = گزارش

بلاک = مسدود کردن

کامنت = نظر

دایرکت مسیج = پیام مستقیم = مستقیم

استوری = داستان

تگ = نشان‌گذاری افراد

لایو = زنده

آرشیو = بایگانی

تأیید هویت دو مرحله‌ای = two-factor authentication = تأیید هویت دو عاملی

Push Notifications = اعلان‌های فشاری

اکانت = حساب

نظر خود را با ما در میان بگذارید