بررسی برنامه Doulingo : آموزش زبان در جیب شما به راحتی زبان را یاد بگیرید

برنامه Doulingo اپلیکیشن یادگیری زبان هایی مثل : اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، روسی، پرتغالی، ترکی، هلندی، ایرلندی، دانمارکی، سوئدی، اوکراینی، اسپرانتو، لهستانی، یونانی، مجارستانی، نروژی، عبری و انگلیسی است با استفاده از تمرین کردن در صحبت کردن، خواندن، گوش دادن و نوشتن مهارت ها در هنگام بازی زبان خود را به چالش بکشید! شما مهارت های واژگان و دستور زبان خود را با پاسخ دادن به سوالات و تکمیل درس ها بهبود می دهید. با افعال، عبارات و جمله ها شروع کنید و روزانه کلمات جدید یاد بگیرید.

معرفی نرم افزار :

زبان انگلیسی کلید ورود شما به دنیاهای دیگر است. اگر این زبان را به قدر کافی بلد هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه به سراغ یادگیری دیگر زبان ها نیز بروید. برای این منظور، برنامه Doulingo یکی از بهترین ابزارهای آموزشی موبایل است که می تواند با متد های بی نظیر خود، یادگیری زبان را به شدت آسان نماید.

روند اپلیکیشن :

برنامه Doulingo هر یک از درس ها معمولا بر روی موضوعاتی خاص همچون «خوراکی ها، اصطلاحات، حیوانات و …» متمرکز هستند. با شروع هر درس به شما ۵ قلب به عنوان جان داده می شود که با هر اشتباه آنها از دست می روند و در صورتی که تمام شوند شما Game Over می شوید و مجبور به آغاز درس از اول.

دو مورد از تمرین های پر کاربرد و بیشتر دولینگو، مطابق تصویر زیر هستند؛ چهار گزینه ای و ترجمه جمله، چهار گزینه ای از مراحل ابتدایی آغاز می گردد و باید تصویر مورد نظر را که حاوی کلمه مورد نظر برنامه است، انتخاب کرده و همزمان نام آن را یاد بگیرید. همچنین پیشنهاد می کنیم گزینه های دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهید.

برنامه Doulingo

برنامه Doulingo

تمرین بعدی، ترجمه عبارت هایی است که برنامه در اختیارتان قرار می دهد. همچنین در کنار عبارت مربوطه، آیکون تلفظ کامل آن نیز وجود دارد. ترجمه شما باید به صورت انگلیسی باشد. توجه داشته باشید که جهت استفاده از این برنامه، شما باید تسلط مطلوب به زبان انگلیسی داشته باشید؛ چرا که در تمامی تمارین، دستور العمل ها به صورت زبان انگلیسی داده می شود و همچنین ترجمه شما نیز باید به همین زبان باشد.

برنامه Doulingo

برنامه Doulingo

در حین تمرین از شما خواسته می شود تا کلمات آموزش داده شده را به انگلیسی ترجمه کنید، آنها را تلفظ کنید، در جملات انگلیسی مورد استفاده قرار دهید و آنچه را که برنامه بیان می کند، تایپ نمایید. این روش ها در دروس آنقدر تکرار می شوند تا کلمات جدید به خوبی برای کاربر جا بیفتند.

امتیازات :

در برنامه Doulingo برای دیدن امتیازات، باید منوی کناری برنامه را باز نموده و مقدار آن را بر حسب تعداد پاسخگویی صحیح (XP) یا مدت زمان تمرین بر حسب روز (day streak) مشاهده کنید. در این منو گزینه دیگری به نام Add a Course به چشم میخورد که توسط آن میتوانید یک زبان دیگر برای یادگیری برگزینید. لازم به ذکر است که مشاهده امتیازات، با لمس دکمه سخت افزاری منو و از طریق گزینه View Profile نیز میسر میشود. دسترسی به تنظیمات “Doulingo” نیز از طریق همین منو امکان پذیر بوده و شامل گزینه های زیر میگردد:

Sound effects : فعال و غیرفعال کردن افکت های صوتی

Speaking و Listening exercises : استفاده از تمرین های گفتاری و شنیداری در طی روند آموزش

Practice reminder : هشدار به کاربر هنگام فرارسیدن زمان تمرین جدید

New follower : نمایش اعلان موقعی که کاربر دیگر شما را دنبال میکند.

Someone passes me : با فعال کردن این گزینه هنگامی که امتیاز دوستان از کاربر بیشتر میشود، برنامه هشدار میدهد.

برنامه Doulingo

برنامه Doulingo

حرف آخر :

برنامه Doulingo در حال حاضر در مارکت‌های نرم‌افزاری پلی استور، اپ استور و ویندوز استور به رایگان قابل دسترس می‌باشد و همچنین علاوه بر اپلیکیشن موبایل، دارای وب سایتی نیز می‌باشد که علاقه‌مندان به استفاده و تجربه این اپلیکیشن آموزشی می‌توانند با ساخت حساب کاربری در آن نسبت به آموزش زبان مورد نظرشان اقدام کنند.

از کجا دانلود کنیم ؟

دانلود از آیتونز

google play

10.0 امتیاز
  • ارزش اموزشی 10
  • استفاده پذیری 10
  • سر 10
  • امتیاز کاربر (0 امتیاز) 0

۱ دیدگاه

نظر خود را با ما در میان بگذارید