بررسی بازی Super Mario Run : نوع جدیدی از نسل بازی ماریو است

بازی Super Mario Run : مدت‌ها بود که بسیاری از گیمرها و تحلیلگران، از نینتندو این سوال را می‌پرسیدند که چرا هرگز وارد بازار پررونق بازی‌های موبایل نمی‌شود.تا اینکه اواخر تابستان سال ۲۰۱۶، اپل کنفرانس سالیانه خود را برای معرفی آیفون‌های جدید خود برگزار کرد. اما چیزی که به خصوص برای جامعه گیمرها این کنفرانس را تحت‌الشعاع قرار داد، حضور شیگرو میاموتو، خالق ماریو، در ابتدای این کنفرانس بود.

معرفی گیم پلی :

بازی Super Mario Run، بر خلاف دیگر بازی‌های دو بعدی ماریو، شما کنترلی برروی حرکت ماریو به سمت جلو ندارید. ماریو به طور خودکار به جلو راه می‌رود و شما باید با زدن برروی صفحه موبایل خود، سعی کنید که بپرید و سکه‌های مختلفی را جمع‌آوری کنید. تفاوت عمده دیگری که سوپر ماریو ران با دیگر بازی‌های این مجموعه دارد، در برخورد به دشمنان تعریف می‌شود. دیگر شما با برخورد به دشمنان بامزه ماریو، نمی‌میرید و ماریو خود به صورت خودکار از روی آنها می‌پرد. با این حال لمس کردن صفحه در هنگامی که ماریو در حال عبور از دشمنان است، باعث می‌شود که آنها کشته شوند و ماریو پرش بلندتری داشته باشد.هدف ماریو در این بازی، مانند اکثر بازی‌های این مجموعه، نجات پرنسس پیچ از دست باوزر بدجنس است.

بازی Super Mario Run

بازی Super Mario Run

نینتندو برای بازی Super Mario Run سه حالت گیم پلی مختلف گذاشته که مهم ترینش World Tour است. اینجا به انجام 24 مرحله طی شش دنیا پرداخته و همانند همیشه باید پرنسس را نجات دهید. همان ثانیه های ابتدایی برای تجربه این اپلیکیشن کافیست تا احساس کنید با ماریوهای همیشگی رو به رو هستید. تفاوت عمده دیگری که سوپر ماریو ران با دیگر بازی‌های این مجموعه دارد، در برخورد به دشمنان تعریف می‌شود. دیگر شما با برخورد به دشمنان بامزه ماریو، نمی‌میرید و ماریو خود به صورت خودکار از روی آنها می‌پرد. با این حال لمس کردن صفحه در هنگامی که ماریو در حال عبور از دشمنان است، باعث می‌شود که آنها کشته شوند و ماریو پرش بلندتری داشته باشد. بازی از سه بخش اصلی World Tour، Kingdom Builder و Toad Rally تشکیل شده است.

نقطه ضعف بازی :

در بازی Super Mario Run لحظه ای که تمام منطقه ها را پیش رو می گذارید. اتفاقا بزرگترین نقطه ضعف بازی Super Mario Run همینجا خودش را نشان می دهد. حتی با نادیده گرفتن قیمت زیاد این اپلیکیشن، تعداد مرحله ها خیلی کم بوده و نهایت با دو ساعت آن ها را به اتمام می رسانید. شاید توسعه دهنده با استفاده از ایده سکه ها یا شخصیت های مختلف سعی کرده باشد بازیکن ها را ترغیب به انجام Super Mario Run، پس از اتمامش نماید.

بخش های دیگر بازی :

بخش اصلی بازی Super Mario Run یا همان World Tour، جایی است که شما بیشترین زمان خود را می‌گذرانید. ۶ دنیا که هر کدام شامل چهار مرحله می‌شوند، در این بخش از بازی وجود دارند. هدف اصلی ماریو هم در این بازی مانند اکثر بازی‌های این مجموعه، نجات پرنسس پیچ از دست باوزر بدجنس است. سه مرحله اول هر دنیا، مراحل معمولی محسوب می‌شوند و مرحله آخر در حقیقت مرحله‌ی باس بازی است و شما با به اتمام رساندن مرحله، باید با باس آن دنیا روبه‌رو شوید. یکی از نکات نه چندان خوب بازی، عدم تنوع در گیم‌پلی باس‌فایت‌ها است. بوم-بوم و باوزر، تنها باس‌های این بازی محسوب می‌شوند و به غیر از باس آخرین مرحله بازی، گیم‌پلی تمامی آنها شبیه به هم است.

از بخش World Tour که فاصله بگیریم به Toad Rally می رسیم؛ جایی که مطمئنا مهمترین محرک شما برای ادامه تجربه Super Mario Run خواهد بود. شما با Toad Rally به رقابت بقیه می روید. البته نه با خود آن ها، شخصیت رو به رویی، روح بازیکن هایی هستند که قبلا همان مرحله را رفته اند و شما با او مسابقه می دهید. اینجا کسی که بیشترین سکه را پیش از اتمام ثانیه ها به دست بیاورد، پیروز خواهد شد.

بازی Super Mario Run

بازی Super Mario Run

Kingdom Builder در سوپر ماریو :

Kingdom Builder در سوپر ماریو ران، حکم پایگاه اصلی شما را ایفا می‌کند. شما با به دست آوردن سکه در بازی، می‌توانید آیتم‌های مختلفی را خریداری کنید و قلمرو خود را گسترش دهید. اما این تمام کاربرد این بخش نیست زیرا شما در این بخش می‌توانید شخصیت‌های دیگری را از دنیای ماریو برای بازی خود آزاد کنید. در کل شش شخصیت قابل بازی در Super Mario Run وجود دارند. ماریو، پرنسس پیچ، تود، یوشی، لوییجی و تودت، ۶ شخصیت قابل بازی هستند. ماریو که از همان ابتدا در دسترس است. تود را نیز می‌توانید با متصل کردن حساب نینتندوی خود به بازی، آزاد کنید. پرنسس پیچ نیز با اتمام بخش World Tour در اختیار شما قرار می‌گیرد. اما برای آزاد کردن سه شخصیت باقیمانده، باید خانه‌های آنها را در قلمرو خود بسازید که این خانه‌ها نیازمند تعداد مشخصی Toad با رنگ‌های مختلف هستند.

بازی Super Mario Run

بازی Super Mario Run

حرف آخر :

بازی Super Mario Run جدا از ساختمان های متفاوت، برای این که از بقیه شخصیت ها استفاده کنید بهم اید به اینجا بیایید. فقط اضافه نماییم قابلیت کاراکترها متفاوت بوده و آزادسازی آن ها مشابه نیست. حرف های خود را اینگونه به پایان برسانیم که نینتندو یکی از بهترین های ماجراجویی های ماریو را به بازیکن ها هدیه داده است. اما متاسفانه مشکلات گوناگون این اپلیکیشن همانند محتوای خیلی کم نسبت به قیمت یا اتصال دائمی به اینترنت موجب شده تا نتوانید لذت کافی را ببرید.این بازی برای گوشی های آیفون منتشر شده است.

از کجا دانلود کنیم ؟

دانلود از آیتونز

9.1 امتیاز
  • گرافیک 9
  • خلاقیت 9
  • سرعت 9
  • ارزش آموزشی 9
  • سهولت بازی 9.5
  • امتیاز کاربر (0 امتیاز) 0

نظر خود را با ما در میان بگذارید