بررسی اپلیکیشن Loopsie : تصاویر سینماگراف شگفت انگیز و جذاب بسازید

اپلیکیشن Loopsie  بسیار ساده ای است، برای انجام یک وظیفه طراحی شده و طبیعتا امکانات زیادی ندارد. اما بسته به این که چقدر خلاقیت به خرج دهید می توانید با همین امکانات کم هم بی نهایت ایده خلاقانه را عملی کنید.شاید در اینترنت به تصاویری برخورد کرده باشید که تنها یک بخش از آن متحرک و باقی آن ثابت است؛ این تصاویر سینماگراف نام دارند و ساخت آن‌ها چندان هم دشوار نیست. با اپلیکیشن رایگان Loopsie می‌توانید به راحتی سینماگراف بسازید.

معرفی اپلیکیشن :

بهتر است بگوییم، یک صحنه چالش مانکن را تصور کنید که زمان در آن برای همه چیز متوقف شده الا یک انسان یا مثلا شیئی پرنده. اپلیکیشن Loopsie، محصول جدید سازندگان کیبورد Chrooma آمده که چنین تصاویری را برایتان بسازد. با این اپلیکیشن فوق العاده می توانید تصاویر سینماگرافی بسازید که دوستان اینستاگرامی تان از تماشای آن ها انگشت به دهان بمانند.

اپلیکیشن Loopsie با ویژگی‌های بسیار جذاب می‌تواند بهترین و البته ساده‌ترین ابزار برای ساخت سینماگراف باشد. کافیست یک ویدئوی کوتاه با این اپلیکیشن گرفته و سپس با انگشتتان روی بخش‌هایی که می‌خواهید متحرک بماند بکشید.

مثلا یک خیابان شلوغ که مردم در آن مشغول رفت و آمدند و چراغ راهنمایی هم مدام چشمک می زند. برای ساخت یک تصویر سینماگراف چنین منظره ای بسیار ایده آل محسوب می شود. اما چطور باید از آن یک تصویر سینماگراف بسازید؟

برای مشاهده ان را در تب جدید باز کنید

اپلیکیشن Loopsie

با لوپسی کافیست فقط چند ثانیه از این منظره فیلم بگیرید. بعد از این کار فیلم کوتاه شما به شکل یک تصویر ثابت برایتان به نمایش در می آید. حالا کافیست برای به حرکت افتادن هر بخشی از تصویر، مثلا چراغ راهنمایی انگشت تان را روی آن بکشید تا شاهد جان گرفتن آن باشید. به همین سرعت و به همین آسانی.

نکته خوب این که در اپلیکیشن تعیین لوپ بخش متحرک هم به دست خود شما سپرده شده. اپلیکیشن دو حالت متفاوت از لوپ را به شما ارائه می کند، یکی لوپ تکرار شونده یا همان حلقه بی پایان که و دیگری حرکت جسم از اول فیلمبرداری به آخر که هر دو می توانند برای سوژه ها و موقعیت های مختلفی کاربرد داشته باشند.

از ویژگی‌ها و قابلیت‌های این اپلیکیشن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

الگوریتم لرزش‌گیر قدرتمند: Loopsie می‌تواند لرزش‌های دست شما را در هنگام ضبط ویدئو تا حد زیادی برطرف کند بدون این‌که به استفاده از سه‌پایه نیازی داشته باشید.

ویدئوهای اچ‌دی: ویدئوهای Loopsie با وضوح HD ثبت و پردازش خواهند شد.

نسبت تصاویر مختلف: می‌توانید بین نسبت‌های رایج تصاویر مثل مربعی، مستطیلی 16:9 و … به راحتی سوییچ کنید.

رابط کاربری ساده: استفاده از این اپلیکیشن نیاز به هیچ تخصص خاصی ندارد؛ تنها کمی سلیقه!

افکت‌های لوپ: با Loopsie می‌توانید تصمیم بگیرید بخش متحرک سینماگراف به صورت تکرار پخش شود و یا حلقه‌ای.

حرف آخر :

نکته خوب این که در اپلیکیشن تعیین لوپ بخش متحرک هم به دست خود شما سپرده شده. اپلیکیشن دو حالت متفاوت از لوپ را به شما ارائه می کند، یکی لوپ تکرار شونده یا همان حلقه بی پایان که و دیگری حرکت جسم از اول فیلمبرداری به آخر که هر دو می توانند برای سوژه ها و موقعیت های مختلفی کاربرد داشته باشند.اگر دوست دارید که با تصاویر سینماگراف مناظر شگفت انگیز و بدیع بیافرینید توصیه می کنیم که اپلیکیشن خوب لوپسی را از دست ندهید.

از کجا دانلود کنیم ؟

google play

دانلود از آیتونز

9.8 امتیاز
  • ارزش آموزشی 10
  • استفاده پذیری 9.5
  • سهولت 10
  • امتیاز کاربر (0 امتیاز) 0

نظر خود را با ما در میان بگذارید