بررسی بازی Monument Valley 2 : بازی فکری معماری غیرممکن

 Ustwo GamesMonument Valley 2 :یک بازی جدید با گیم پلی ای فوق العاده در سبک بازی های فکری و پازل از استودیوی بازیسازی London studio Ustwo می باشد که  مغر شما را ساعت ها به چالش خواهد کشید. در این بازی که از معماری های غیرممکن و حساب نشده در ساختمان های عجیب و مرموزی که شبیه قلعه ها و قصر های قدیمی بر روی قله کوه ها ساخته میشد استفاده شده است وطیفه شما هدایت شاهزاده خانومی با نام “ایدا” است.

معرفی گیم پلی :

با ورود به بازی باید با تغییر المان‌های موجود،‌ مسیر را برای رسیدن شخصیت‌ها به درب یا کلیدی روی زمین، هموار کنید. این‌بار Ro و دخترش در مسیری از ناشناخته‌ها قدم گذاشته و در نتیجه معماهای مشکل‌تری پیشروی بازیکن قرار دارد. شما در حقیقت Ro را کنترل می‌کنید و دختر بی نام او، خود به دنبال‌تان می‌آید. حضور دو شخصیت باعث شده تا معماها رنگ و لعاب تازه‌ای بگیرد و پیچیدگی حل آنها با توجه به حرکت هماهنگ مادر و دختر، بیشتر شود. با رسیدن به پایان هر بخش Ro کلاه خود را از سر برداشته و باید با کشیدن انگشت خود روی نمایشگر شکل مورد نظرتان را بکشید.

در این بازی به طور کلی از معماری های غیر ممکن و حساب نشده استفاده گردیده است و وظیفه ی شما هدایت یک شاهزاده خانم با نام Ida می باشد که با ایده های جالب خود می بایستی شاهزاده را از بناهای تاریخی و راه های پر از رمز و راز و مخفی بگذرانید و هر مرحله را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید! خطای دید شگفت انگیز در بازی تعبیه شده است که شما را خیلی با مشکل روبه رو خواهد کرد و برای پیش بردن مراحل بازی بسیار به چالش کشیده خواهید شد! اگر از طرفداران بازی های فکری هستید به هیچ عنوان بازی Monument Valley را از دست ندهید!

داستان بازی با نوشته‌هایی کوتاه روایت می‌شود و بازی همچنان سعی دارد تا با عناصر محیطی، داستانی را برای بازیکنان روایت کند. عشق میان مادر و کودک در صحنه‌های بازی موج می‌زند و استودیوی یوزتو گیمز (Ustwo Games) سعی کرده تا هرچه بیشتر این رابطه را برجسته کند.

گرافیک گیم پلی :

دنیای Monument Valley 2 در کنار محیط‌های روشن و رنگارنگ، محیط‌های تاریک و بدون معما نیز دارد که این تنوع باعث می‌شود تا لحظه‌ای احساس تکراری شدن بازی را نداشته باشید. موسیقی همچنان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مجموعه Monument Valley است و با تکان دادن هر تکه‌ی پازل، نتی زیبا را خواهید شنید. باید گفت که موسیقی یکی از دلایل تاثیر گذاری فضای هنری این مجموعه روی بازیکنان است و این موسیقی بازی است که جانی تازه را به بازی ‌می‌دمد. Monument Valley 2 نیز موسیقی و صداگذاری زیبایی دارد و این موسیقی با حال و هوای بازی هارمونی کاملی دارد.

Monument Valley 2

Monument Valley 2

برخی از ویژگی های گیم پلی :

طراحی شده به صورت حرفه ای با کاخ ها و معابد موجود در سراسر جهان.

استفاده از صداها بسیار نزدیک به واقعیت به صورتی که واکنش نشان دهد.

بازی در انواع مکان ها و محیط های کاملا سه بعدی برای پیش بردن مراحل.

دارا بودن ویژگی منحصر به فردی برای همگامسازی در تمامی دستگاه ها.

بهینه شده برای تمامی تبلت ها و اسمارت فون های با صفحه نمایش بزرگ و کوچک.

حرف آخر :

یوزتو با بازی Monument Valley 2 با قدرت، جا پای اولین شماره گذاشته و توانسته هرآنچه را که در اولین شماره بود، با مکانیک‌ها و ویژگی‌های جدید ارائه دهد. این بازی پولی اکنون تنها در دسترس بازیکنان آیفون قرار گرفته و اخباری پیرامون احتمال عرضه این بازی برای دستگاه‌های اندرویدی شنیده می‌شود.

از کجا دانلود کنیم ؟

دانلود از آیتونز

google play

9.7 امتیاز
  • گرافیک 10
  • خلاقیت 10
  • سهولت 9
  • ارزش آموزشی 10
  • سرعت 9.5
  • امتیاز کاربر (1 امتیاز) 9.6

نظر خود را با ما در میان بگذارید