نقد و بررسی Fallout Shelter-دانلود بازی Fallout Shelter-بازی Fallout Shelter

Fallout Shelter یک بازی محبوب و مطرح و همچنین ؛ اولین بازی کمپانی معروف و نام آشنای Bethesda Softworks LLC دانلود بازی Fallout Shelter برای دستگاه های اندرویدی و ios است،بازی Fallout Shelter یک بازی آفلاین و تک نفره است که در آن نقش مدیر پناهگاهی زیر زمینی را دارید. زندگی روی سطح زمین دشوار شده و مردم برای گریز از حیوانات درنده و تشعشعات خطرناک هسته ای، به منزلگاه های زیر زمینی پناه آورده اند.در ادامه با نقد و بررسی Fallout Shelter با ما همراه باشید:

نقد و بررسی Fallout Shelter :

با دانلود بازی Fallout Shelter اگر چه نمی‌تواند بسیاری از جنبه‌های یک بازی نقش‌آفرینی را به تصویر بکشد، اما با این وجود،در نقد و بررسی Fallout Shelter متوجه شدیم که یک بازی اعتیادآور و سرگرم‌کننده است. در نگاه اول، سرتاسر داستان بازی را خودتان تشکیل می‌دهید! شخصیت‌هایی که در بازی وجود دارند و یا قرار است در آینده وارد آن شوند، با توجه به خُلقیات و خواسته‌های شما پرورش یافته و سیر داستانی بازی را تشکیل می‌دهند. شخصیت‌های موجود در دنیای Fallout Shelter می‌توانند اعضای خانواده‌، دوستان و یا شخصیت‌های فانتزیِ دنیای شما باشند!

یکی از نکات جالب Shelter، توجه به جزییات در ساخت پناهگاه‌ها است که با دانلود بازی Fallout Shelter متوجه آن میشوید.اگرچه والت تحت امر شما در ابتدا فقط می‌تواند نیازهای اساسی برای زنده‌ماندن را تامین کند اما همین که در بازی پیشرفت می‌کنید و بازمانده‌های بیشتری را پناه می‌دهید، می‌توانید به ساخت اتاق‌هایی مانند بدنسازی، آزمایشگاه ساخت دارو، مدرسه، باغچه، راکتور اتمی و حتی کارخانه تولید تشتک نوشابه یا همان پول رایج در سری بازی Fallout بپردازید. همه این‌ها نیازمند به حد نصاب رسیدن جمعیت پناهگاه شما است.

در نقد و بررسی Fallout Shelter اگرچه در اوایل بازی،ممکن است در راه دادن یا ندادن افراد مانده در پشت در والت، تامل کنید اما به محض این‌که اندکی از روند بازی می‌گذرد، دیگر کسی در پناهگاه شما را نمی‌زند و برای این‌کار باید به تاسیس اتاق ارتباطات رادیویی بپردازید تا با فرستادن سیگنال توسط افرادی که قابلیت جذب بیشتری دارند، افراد بازمانده در دنیای بیرون را به سمت پناهگاه خود بکشانید.

Fallout Shelter

Fallout Shelter

برخی از آیتم های بازی Fallout Shelter :

جعبه‌های جادویی :

در ادامه نقد و بررسی Fallout Shelter جعبه‌های جادویی یکی از آیتم‌هایی در بازی است که یا می‌توانید آن‌ها را با انجام دادن ماموریت‌های بازی دریافت کنید با پرداخت پول واقعی، ‌آن‌ها را به دست آورید. درون این جعبه‌های جادویی چهار کارت وجود دارد که هر کدام از آن‌ها یک آیتم‌ را برای شما به همراه دارند. ممکن است یک کارت ۱۰۰ واحد پول به شما اضافه کند، شامل اسلحه‌ باشد یا لباس یا حتی یک بازمانده با توانایی‌های خوب را به پناهگاه شما اضافه کند. در کل، باز کردن این جعبه‌های جادویی و رو کردن کارت‌های درون آن، یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های بازی است.

اما نگران نباشید! بتسدا علاقه‌مندان به Fallout را فراموش نکرده و همان نکات برجسته این بازی را به نحوی هنرمندانه درون بازی به کار برده است.به طور مثال، اسلحه‌های عجیب‌و‌غریب دنیای Fallout جزوی جدانشدنی از نسخه موبایلی آن نیز به حساب می‌آیند. در کنار این اسلحه‌ها، لباس‌های مخصوصی نیز وجود دارند که با پوشاندن آن‌ها به تن بازماندگان، می‌توانید به ارتقا قابلیت‌های مخصوصی از آن‌ها بپردازید.

روی اتاقک های مربوط به غذا، آب و انرژی تمرکز کنید :

برای بقا،باید به تداوم تولید غذا، آب و انرژی توجه ویژه ای داشته باشید. پناهجویان برای زنده ماندن نیاز به غذا دارند و برای برطرف شدن آلودگی های زیست محیطی ایجاد شده باید آب کافی در اختیارشان قرار بگیرد. هر کدام از ساختمان ها نیز برای آنکه بخواهند فعالیت داشته باشند،به انرژی نیاز دارند.بنابراین به طور خلاصه: مهم نیست چقدر ساختمان های متفرقه می سازید، همیشه در ابتدا به اتاقک های Power Generator ،Diners و Water Treatment توجه ویژه داشته باشید.

اتاقک های مشابه را کنار هم بسازید :

چینش هوشمندانه ی اتاقک ها در کنار هم می تواند بهره وری را دو چندان کند. کنار هم قرار دادن واحدهای مشابه سبب می گردد تا آن ها به یکدیگر متصل شده و اتاقی بزرگ تر را بسازند.به طور عادی هر اتاق به 2 پناهجو نیازمند است اما اگر دو واحد را به هم متصل کنید،این رقم به 4 پناهجو و اگر سه واحد را کنار هم قرار دهید، 6 پناهجو می توانند در آن ها مشغول به کار شوند.بنابراین سعی کنید تا حد امکان، ساختمان ها را 3 تایی بسازید، برای مثال 3 غذاخوری را کنار هم ساخته و سپس نسبت به ارتقا یا آپگرید آن ها به صورت تجمعی اقدام کنید.

روی اهداف تمرکز کنید :

از همان ابتدای تا به انتها (البته انتهایی برای Shelter وجود ندارد)، بازی 3 هدف در اختیار شما قرار می دهد تا آن ها را به انجام برسانید. برای مثال، 1000 واحد غذا تولید کنید، یا پناهجویان را صاحب فرزند کنید. هر کدام از این اهداف یک جایزه برای شما دارند، آن ها را از دست ندهید.

SPECIAL مهم ترین رکن بازی است :

با دانلود بازی Fallout Shelter با سری بازی های Fallout آشنا باشید، حتما می دانید SPECIAL به چه معناست و هر کدام از حروف این کلمه چه معنایی دارد. پناهجویان نیز در Fallout Shelter هر کدام قابلیت های خاص خود را دارند و بنا به قدرت های شان باید در پست های مختلفی گمارده شوند. SPECIAL به تفکیک چنین معنایی دارد:

Strength – قدرت بدنی

Perception – ادراک

Endurance – استقامت

Charisma – جذابیت

Intelligence – هوش

Agility – چابکی

Luck – شانس

هر یک از ساختمان ها یا واحدهای عملیاتی، نیاز به یکی از این مهارت ها دارد. برای مثال کسی که در واحد Power Generator قرار می گیرد باید قدرت بدنی یا S بالایی داشته باشد و کسی که در غذاخوری مشغول می شود باید میزان چابکی یا A او بالا باشد.

ساختمان ها را Rush کنید :

هر واحد عملیاتی یک چرخه چند دقیقه ای برای تولیدات خود دارد که اگر بخواهید می توانید آن اتاقک را در حالت Rush قرار دهید. در حقیقت، راش کردن یک سری محدودیت هایی هم دارد. هر اتاق برای راش کردن درصدی ارائه داده. اگر این رقم زیر 30 درصد بود، حتما این کار را انجام دهید. تولیدات تان در مدت زمانی اندک دو چندان می شود.

پناهجوها را به محل واقعه بفرستید :

در حال حاضر، والت یا پناهگاه شما بسیار کوچک است و تعداد پناهجویان نیز اندک. بنابراین لازم است به خوبی از همه اتاق ها محافظت کنید اما اگر اتاقی، مثل انبار، بدون محافظ باقی مانده یا اتاقی با ظرفیت 4 نفر، تعداد کمتری را به خدمت گرفته، حین وقوع اتفاقی مثل آتش سوزی یا حمله جانورهای وحشی، باید سریعا تحت حافظت قرار بگیرد.

جمعیت پناهگاه را افزایش دهید :

با قرار دادن یک زوج درون اتاق های استراحت، خیلی زود جمعیت شما افزایش پیدا می کند، البته به شرط آنکه هر دو نفر از جذابیت یا C بالایی برخوردار باشند. اگر پناهجویان کاریزمای پایینی داشته باشند مدت زمان این اتفاق افزایش پیدا می کند و بارداری دیرتر صورت می پذیرد.

به Wasteland نروید :

فرستادن پناهجویان به Wasteland ساده است. باید پناهجو را بکشید و به بیرون بیندازید اما فعلا برای شما زود است. پناهجویی که به بیرون می فرستید باید تحت مداوا قرار بگیرد، یعنی به اندازه کافی کمک های اولیه همراه خود داشته باشد و البته یک اسلحه بزرگ و قوی.

از لباس ها استفاده کنید :

یک پناهجو ممکن است از قدرت بدنی پایینی برخوردار باشد اما با به تن کردن یک لباس، به یک باره چند واحد به قدرت او افزوده شده و آماده ی کار در Power Generator می شود. پس با هوشمندی تمام از لباس هایی که در اختیار دارید استفاده کنید.

از زمان دور بودن خود از بازی بهره کامل ببرید :

وقتی که از بازی خارج می شوید، مطمئن شوید پناهجویان در بهترین حالت ممکن قرار گرفته اند. آن ها را در اتاق ها پخش کنید، زوج ها را درون اتاقک های مخصوص قرار دهید تا چند ساعت بعد، بازی را که شروع کردید، شاهد افزایش جمعیت باشید. فراموش نکنید که اتاقک ها را تا حد امکان ارتقا بخشید و آن هایی که درصدشان زیر 30 قرار گرفته را راش کنید.

Fallout Shelter

Fallout Shelter

برخی از ویژگی های بازی Fallout Shelter :

بهترین طاق ها را بسازید تا شهروندانتان در امنیت باشند.

بر جامعه پر رونق خود نظارت کنید و مردم خویش را به سوی خوشحالی سوق دهید.

موفقیت شما در بازی نیاز یه ساکنانی با مهارت های مختلف است.

ساکنین خود را به زمین های الوده بفرستید و مواد ارزشمند به دست اورید.

از طاق خود با تقویت ساکنین در برابر بیگانگان محافظت کنید.

بازی Fallout Shelter :

در ادامه نقد و بررسی Fallout Shelter به طور کلی می‌توان گفت که نقد و بررسی Fallout Shelter منهای مشکلات فنی و کمبودهایی که در خود جای‌ داده‌ است، مجموعا یک عنوان سرگرم‌کننده و گاها اعتیاد آور تلقی می‌شود. دنیای Fallout Shelter با این‌که پس از مدتی خسته‌کننده‌ خواهد شد، با این وجود به علت تنوع بسیار بالای آیتم‌ها به راحتی می‌تواند یک بازیکن را چندین ساعت به خود مشغول کند.پس به دانلود بازی Fallout Shelter بپردازید.

با تمامی این اوصاف، Fallout Shelter همچنان قابل ارتقا و ترقی محسوب می‌شود؛ بدین معنی که تمامی بخش‌های موجود در Fallout Shelter کیلومترها از 100%هایشان فاصله دارند! در مجموع باید گفت که تجربه این بازی برای دارندگان پلتفرم‌های همراه و همچنین رایانه‌های شخصی امری ضروری تلقی می‌شود. Fallout Shelter طعم متفاوتی از یک نقش‌آفرینی را رقم خواهد زد..در ادامه می توانید به دانلود بازی Fallout Shelter بپردازید.

Fallout Shelter

Fallout Shelter

دانلود بازی Fallout Shelter :

9.7 امتیاز
  • گرافیک 10
  • خلاقیت 10
  • سهولت 9
  • ارزش آموزشی 10
  • سرعت 9.5
  • امتیاز کاربر (0 امتیاز) 0

نظر خود را با ما در میان بگذارید