نقد و بررسی بازی Clash Royale : یک شاهکار دیگر از سوپر سل!

معرفی بازی Clash Royale

بازی Clash Royale – کلش رویال بازی جدید و فوق العاده زیبای استراتژیک که ابتدا برای IOS در چند کشور جهان قرار داده شده بود و بعدها شاهد عرضه شدن نسخه اندرویدی ان در پلی استور (گوگل پلی – مارکت اندروید) بودیم.

سوپر سل به طور قطع یکی از بزرگ‌ترین سازندگان بازی‌های موبایل است که حتی می‌توان به آن عنوان لقب بهترین را نیز داد. زمانی‌که این کمپانی عنوانی چون کلش آف کلنز را معرفی نمود، شاید خودش نیز پیش‌بینی نمی‌کرد که در طی مدت زمانی نسبتا کوتاه، این بازی به یکی از پردرآمدترین عناوین تاریخ در بازی‌های موبایلی بدل شود. دیگر طرفداران بسیار زیاد این بازی را همه می‌شناسند و البته از مزایا و معایب آن نیز تا حد زیادی با خبر هستند.

حال سوپر سل، این‌بار اقدام به عرضه عنوانی کرده است که علی‌رغم مستقل بودن، به دلیل شباهت‌هایی که در کاراکترها و اِلِمان‌های بازی با کلش آف کلنز دارد، می‌تواند تبدیل به یک عنوان موفق دیگر برای این کمپانی خلاق شود.

بازی Clash Royale که در اسمش نیز به عنوان کلش آف کلنز شبیه است، یک بازی آنلاین بوده که اصل بازی بر مبارزه‌های رودرو اما با شیوه‌ای متفاوت و صد البته جذاب استوار است. در ادامه نگاهی نزدیک‌تر به این بازی می‌اندازیم و با توجه به آنکه این بازی بسیار جدید است، به مرور هم مطلب‌مان را تکمیل‌تر می‌کنیم!

معرفی بازی Clash Royale

Clash Royale

موضوع بازی

بازی Clash Royale از کلش آف کلنز ساده‌تر بوده و به‌خصوص اگر از کاربران سوپرسل باشید، خیلی سریع آن را یاد میگیرید. شما در این بازی با کارت‌هایتان که هر کدام نشانه ای از یک قدرت است، به جنگ با رقیب روبه‌روی خود می‌روید. رقیب هم درست مانند شما دارای یک سری کارت است که بایستی به صورت آنلاین، از آن‌ها استفاده کند و این استراتژی شما در نحوه استفاده از کارت‌هاست که فرد پیروز را مشخص می‌کند. برای ساختن نیرو شما به اکسیر نیاز دارید که تقریبا در هر ۳ ثانیه یکی ساخته شده و سقف آن در شروع بازی برای هر بازیکن ۱۰تاست که بیشتر هم نمی‌شود و برای همین باید زودتر از آن استفاده کنید تا الکی هدر نرود.

موضوع بازی Clash Royale

Clash Royale

هر کارت که نمایانگر یک نیروی دفاعی و یا حمله‌ای است، بسته به توان و قدرتش، میزان مشخصی از اکسیرها را مصرف می‌کند و برای همین شما باید با استفاده صحیح از نیروها، تلاش کنید تا رقیب را به عقب بکشید.

گرافیک بازی چگونه است؟

همچون عناوین دیگر سوپر سل، بازی Clash Royale از یک گرافیک فانتزی برخوردار است. حرکت شخصیت ها به اسانی کلش آف کلنز نیست البته به شخصه دوست داشتم مدل بهتری در اتک را ببینم که جذابیت حملات کلش آف کلنز را تداعی کند اما در کل ظاهر بازی و طراحی به شکلی است که شما را جذب کرده و شخصیت ها به دلیل تفاوت در ساختار و طراحی کارت‌ها، به اندازه کافی متفاوت هستند که شما را اشفته نکنند.

گرافیک بازی Clash Royale

Clash Royale

صندوقچه یا Chest یک عنصر بسیار مهم!

برای به‌دست آوردن طلا و همچنین کارت‌هایی که برای آپدیت کردن نیروها نیاز است، شما به صندوقچه‌هایی نیاز دارید که پس از هر پیروزی به شما تعلق گرفته و درون آن به صورت رندوم، آیتم‌های مختلفی وجود دارد. از طلا گرفته تا جم و کارت نیروهای مختلف که برای آپدیت به آن نیازمند هستید. البته برای باز کردن هر صندوقچه مدت زمان مشخصی نیاز است، حالا ممکن است ۳ ساعت باشد و حتی ۸ ساعت، و شما مجبور هستید یا منتظر بمانید و یا با خرج کردن جم، آن‌ها را زودتر باز کنید. هر بازیکن هم ۴ جایگاه صندوقچه دارد که پس از پر شدن این جایگاه‌ها، دیگر صندوقچه تازه‌ای را نمی‌تواند اضافه کند و بایستی تا باز شدن حداقل یکی از آن‌ها صبر کند. شاید بازدارنده‌ترین عامل در بازی همین زمان گشوده شدن صندوق باشد که کمی شما را ناراحت کرده و منتظرتان می‌گذارد.

توضیح صندوقچه Clash Royale

Clash Royale

عنصرهای اصلی چه هستند؟

در پایین صفحه اصلی که به صورت عمودی هم باید آن را بازی کنید، ۵ آیتم اصلی وجود دارد. اولین گزینه مربوط به شاپ است که در آن می‌توانید خرید کنید و یا کارت‌هایی که به صورت رندوم برای باز شدن وجود دارد را مشاهده نمایید. آیتم دوم کارت‌هاست که در آن توانایی چیدمان نیروها را داشته (در ۳ حالت مختلف) و همچنین آپدیت‌ها در آن انجام می‌شود. بخش مرکزی مربوط به جنگ‌ها یا Battle است که وار اصلی در آن انجام شده و صندوقچه‌ها نیز در آنجا نمایان می‌شود. آپشن بعدی کلن شماست که می‌توانید در آن به دوستان خودتان نیز کمک کنید (در لول ۳ باز می‌شود). آخرین گزینه نیز بخشی به نام تی‌وی رویال است که در آن گزیده‌ای از نبرد برخی کاربران گذاشته شده که مشاهده‌اش خالی از لطف نیست و جذابیت‌های خاص خودش را دارد.

عناصر اصلی Clash Royale

Clash Royale

درآمد سوپر سل از کجاست؟

همچون کلش آف کلنز، شما در اینجا نیز می‌توانید به رایگان بازی کنید و هیچ نیازی به هزینه کردن جهت لذت بردن از بازی نیست، اما اگر دوست دارید که نیروهایتان سریع‌تر آپدیت شده و یا صندوقچه‌ها سریع‌تر باز شوند، چاره تنها در خرید جم است، ماده‌ای که درآمد اصلی سازنده را رقم زده و به طور یقین کلش رویال را نیز تبدیل به یک عنوان سودآور برای سازنده‌اش خواهد نمود.

درآمد سوپر سل Clash Royale

Clash Royale

کلش رویال در کل چگونه بازی‌ای است؟

اگر شما یک کلش باز حرفه‌ای باشید، به طور حتم لب به تحسین عنوان رویال نیز خواهید گشود. این بازی سبکی متفاوت از کلش آف کلنز دارد اما به خاطر قرابتی که در نوع نیروها، اسپل‌ها و دفاع کردن با آن دارد، خیلی سریع می‌تواند تبدیل به یک بازی اعتیاد آورد دیگر برای طرفداران کلش آف کلنز شود. سوپر سل که به‌خوبی از نیازها و علایق کاربرانش باخبر است، این بازی را به شکلی طراحی کرده که شما را نه‌تنها مجذوب خودش می‌کند، بلکه به واسطه تنوع در گیم پلی و آنلاین بودن، یک بازی کارتی متفاوت را پیش رویتان قرار می‌دهد که حاضرید دقایق و ساعت‌های زیادی را صرف بازی کردن در آن بکنید؛ فقط از ابتدا حواس‌تان باشد، معتاد نشوید!

از کجا دانلود کنیم ؟

 

6.9 امتیاز
  • گرافیک 7.5
  • خلاقیت 7
  • سرعت 7
  • ارزش آموزشی 6.6
  • سهولت بازی 6.5
  • امتیاز کاربر (1 امتیاز) 9.7

نظر خود را با ما در میان بگذارید