نقد و بررسی بازی کلش آف زامبی Clash of Zombies : نبرد زامبی ها!

Clash of Zombies:محبوبیت بازی کلش آو کلنز به قدری زیاد بود که انتظار معرفی صدها بازی مشابه را داشته باشیم. خوشبختانه یا متاسفانه این انتظار بی‌نتیجه نبود و تعداد زیادی بازی با سبک و سیاق کلش آو کلنز روانه مارکت‌های نرم‌افزاری شد و همچنان کلش آو کلنز است که میدرخشد.کلش آو زامبی به نسبت بازی های دیگر کلش از ساختار منظمی برخوردار است ، اما بازهم یک کپی به حساب می آید. در ادامه نگاهی بر این بازی نه چندان خلاقانه از گروه نارین گیم خواهیم داشت.

آغاز بازی :

همه چیز دقیقا همان است که در کلش‌ آو کلنز مشاهده کرده‌ایم، شما مدیریت یک دهکده را برعهده دارید و باید آن‌ را از زامبی‌ها و سایر دشمنان حفظ کنید. البته برای ارتقا باید به دهکده‌ دیگران حمله کنید و با هجوم بردن به پناهگاه زامبی‌ها این موجودات را از بین ببرید.همان‌طور که مشخص است تنها تفاوت این بازی با کلش آو کلنز، جایگزینی گابلین‌ها با زامبی‌ها است که مطمئنا تفاوت خاصی را در جریان بازی ایجاد نمی‌کند. البته برخی شخصیت ها قدرت‌هایی متفاوت با آنچه در کلش آو کلنز دیده‌ایم دارند و هیچ‌کدام کاملا به شخصیت‌های کلش آو کلنز شبیه نیستند. اگرچه گیم‌پلی کلش آو زامبی یک کپی است اما نمی‌توان ایرادی به آن گرفت، روند بازی دقیقا همانند کلش آو کلنز روان و جذاب بوده و به بهترین نحو یک بازی استراتژیک را در دیوایس‌های همراه به ارمغان می‌آورد.

اغاز بازی Clash of Zombies

Clash of Zombies

سازنده بازی روی ویژگی دست گذاشته که بازیکنان بسیار زیادی آن را دوست داشته و با وجودش می تواند کمی خود را زیر سایه سنگین شباهت با کلش آف کلنز بیرون آورد. چون بر خلاف عنوان مورد بحث، در کلش آف زامبی هیروها نقش بسیار مهمی را در طول مبارزات و دفاع از مقر ایفا کرده و از همان ابتدا قابلیت دسترسی به برخی از آنان را دارید؛ هیروهایی که خود از سرگرمی های گوناگون مانند انیمه، کمیک، فیلم و بازی های دیگر هستند.

گرافیک گیم پلی

همه‌چیز از یک صفحه لودینگ شلوغ آغاز می‌شود، جایی که علاوه بر برخی از شخصیت‌های ناشناس بازی می‌توانید اساطیر معروفی هم‌چون سوپرمن، مرد آهنی و … را هم مشاهده کنید. پس از این مرحله یک صفحه مربع شکل نسبتا بزرگ جلوی دید شما خواهد بود که به طرزی ماهرانه و بدون نقص چمن‌کاری و چند ساختمان عجیب روی آن کاشته شده است!

گرافیک Clash of Zombies

Clash of Zombies

در اطراف زمین بازی از یک طرف به دریا و ساحل، سمت دیگر یک پایگاه نظامی ویرانه و در چپ‌ترین قسمت میانی (!) صفحه چند خانه سرشار از سکوت وجود دارد که هر از گاهی با چشمک زدن یکی از چراغ‌های آرام گرفته در کنار خیابان اصلی می‌توان دریافت جریان زندگی که نه اما برق در آن‌جا وجود دارد. طراحی ساختمان‌ها و افراد از نمای دور زیبا و جذاب به نظر می‌رسد اما تنها کافیست کمی روی صفحه زوم کنید! اگرچه نتیجه فاجعه بار نیست ولی به خوبی نشان می‌دهد اجسام زشت‌تر از آنچه هستند که از دور می‌بینید. خوشبختانه منوهای زیادی را در کلش آو زامبی مشاهده نمی‌کنید و همه چیز در سادگی تمام در دسترس شما خواهد بود. از نظر هنری نمی‌توان این بازی را ایده‌آل دانست اما جزییات برای یک بازی موبایلی در سطح خوبی است.

گرافیک Clash of Zombies

Clash of Zombies

صداگذاری در بازی چگونه است؟

یک موسیقی آرام بخش، صدای پرندگان آوازه‌خوان و سکوت ترکیب جالبی به نظر می‌رسد اما چرا باید اینقدر کوتاه باشد؟! تنها چند ثانیه گوشمان را میهمان این همه زیبایی کنیم و به یک‌باره همه چیز متوقف شده و پس از چند لحظه دوباره از سر گرفته شود! کلش آو زامبی در بخش صداگذاری یک اثر متوسط محسوب می‌شود. صداگذاری زیبا و خوبی را شاهد هستیم و به احتمال قوی ترجیح نمی‌دهید که صدای موبایل خود را پیش از ورود به بازی کاملا ببندید اما همان‌طور که گفته شد موسیقی اصلی بازی بیش از حد کوتاه بوده و صداهای محیطی نیز تفاوت چندانی با کلش آو کلنز ندارند و شاید تنها کمی زیرتر از قبل باشد. گذشته از موسیقی اصلی، در بخش حمله یک موسیقی خوب و کمی هیجان انگیز را خواهید شنید که جای ایراد ندارد.

صداگذاری Clash of Zombies

Clash of Zombies

حرف آخر :

برای سخن پایانی باید بگوییم اگر خواهان یک تجربه ای مشابه از عنوان کلش آف کلنز اما با محیطی متفاوت هستید کلش آف زامبی می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.در بخش گرافیک رویکرد چندان مناسبی را شاهد نیستیم اما میتوان به بخش صداگذاری امیدوار بود.در هر حال گیم پلی مناسبی برای کاربران حرفه ای نمیباشد تنها می‌تواند بازیچه‌ای چند ساعته برای محک زدن باشد، هرچند هنوز امیدی به بهبود اوضاع وجود دارد.

از کجا دانلود کنیم؟

6.9 امتیاز
  • گرافیک 6
  • خلاقیت 7.5
  • سرعت 7.6
  • ارزش آموزشی 6.6
  • سهولت بازی 7
  • امتیاز کاربر (2 امتیاز) 6.1

نظر خود را با ما در میان بگذارید