گرنی و گریم بررسی بازی :هیجان انگیز ، رقابتی ، فرار از چنگال مرگ !

گرنی و گریم یکی از بهترین بازی های ایرانی که توانسته کسب عنوان “بهترین بازی مستقل سال” ، و برنده جایزه “دستاورد نوآوری و خلاقیت” و “دستاورد صدا و موسیقی” در اولین جشنواره بازی های مستقل تهران را به دست آورد.در این میان، بازی های موبایل بیشترین سهم بازار را از آن خود کرده اند و تولیدات داخل کشور نیز در این مورد پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.

گرنی و گریم

گرنی و گریم

میل به جاودانگی در همه انسان ها نهفته است. نمونه های بسیاری اطراف ما هستند که نماد مقاومت در برابر مرگ هستند و مادربزرگ داستان بازی “گرنی و گریم” یکی از آن ها است؛ وی با تمام قوا فرار می کند تا حتی یک روز هم که شده، بیشتر زنده بماند.

مروری بر گیم پلی :

گرنی و گریم یک بازی به سبک دونده (Runner) میباشد که کاربر در آن باید به بهترین امتیاز ممکن دست پیدا کند و تا جایی که میتواند بر روی چرخ دنده های ساعت حرکت نماید! داستان از این قرار است که “گرنی” پیر میخواهد بیشتر زنده بماند و شما باید از او در مقابل “گریم” (فرشته مرگ) و موانع موجود محافظت کنید.

گرنی، دور یک کره که یادآور چرخه شب و روز است را می چرخد تا دست گریم به او نرسد. در این بین، سکه ها و ساعت هایی هم هستند که وی می تواند جمع کند. سکه ها برای خرید محتواهای بیشتر و ساعت ها برای دور کردن فرشته مرگ کاربرد دارند.

گرنی و گریم

گرنی و گریم

در بازی فوق، قسمتی برای تهیه تجهیزات کمکی وجود دارد که در قبال آن باید از سکه های بدست آمده مصرف نمایید. این تجهیزات و کارایی مختلف آنها در روند اجرای بازی تاثیرگذار بوده و آن را هیجان انگیز تر میکند هرچند انتظار میرفت تنوع آنها بیشتر باشد.هر بار که گرنی به دست مرگ بیفتد، می توانید به پرداخت کلید، مرحله را از همان نقطه ادامه دهید. بازی به رایگان عرضه شده اما اگر تمایل داشته باشید می توانید کلید یا سکه ها را خریداری کنید.

با لمس صفحه نمایش، گرنی می پرد و از منابع می گذرد اما اگر روی گریم کلیک کنید، وی برای چند ثانیه یخ می زند تا شما فرصت یافتن یک ساعت را بیابید. هر بار که 3 عدد ساعت جمع کنید، گریم برای مدتی عقب می ایستد تا دوباره فرصت مناسب پیدا کند.

گرنی و گریم

گرنی و گریم

گرافیک گیم پلی :

حال که صحبت از محیط داخل بازی شد، بد نیست که نکات مثبت “گرنی و گریم” را از این بابت نیز نام ببریم. اجرای دقیق انیمیشن ها، افکت های تصویری به موقع و جذاب و چیدمان هوشمندانه عناصر بازی، از جمله مواردی قابل ذکر در این رابطه هستند. علاوه بر این، کاراکترها نیز از نظر طراحی قابل قبول بوده و ظاهر کلی بازی هم تا حد زیادی برای کاربران موردپسند قرار خواهد گرفت.

گرنی و گریم را می توان به جرات یکی از خوش ساخت ترین بازی های ایرانی نامید که در ارائه کیفیت استاندارد کاملا موفق بوده. اگر بدون اطلاع قبلی بازی را به شما نشان دهند، احتمالا متوجه ایرانی بودنش نخواهید شد که این موضوع بسیار خوشحال کننده است.

حرف آخر :

طبق مواردی که به آن اشاره شد، گیم پلی بازی “گرنی و گریم” میتواند رضایت کاربران را جلب نمای.این بازی اندرویدی به صورت رایگان عرضه شده است و شما میتوانید به اختیار خود و به منظور تهیه تجهیزات کمکی، بسته های سکه و کلید(قابلیت ادامه بازی بعد از باختن) هزینه هایی را از طریق سیستم خرید درون برنامه ای “گرنی و گریم” بپردازید. تجربه یک بازی هیجان انگیز را از دست ندهید!

از کجا دانلود کنیم ؟

دانلود از کافه بازار

8.3 امتیاز
  • گرافیک 9
  • خلاقیت 8
  • سرعت 9
  • ارزش آموزشی 8
  • سهولت بازی 7.5
  • امتیاز کاربر (0 امتیاز) 0

نظر خود را با ما در میان بگذارید